Gdy drugi raz uciekła z domu, wpadłam w FURIĘ – 7 metrów pod ziemią Télécharger

Envoyer à vos amis
Ajouter
 • 21 mai 2020

 • 👤 Gościem odcinka jest dr Olga Komorowska, mama 17-letniej Agaty z zespołem Downa. Pani Olga podzieliła się swoimi doświadczeniami za zgodą i aprobatą Agaty. 📘 Już ponad 25 tys. widzów „7 metrów pod ziemią” sięgnęło po książkę „Otwórz Oczy”. Zamów swój egzemplarz 👉 http://altenberg.pl/oczy Znajdziesz w niej 20 bohaterów i ich niezwykłych historii: 👤 Rzeźnik o sekretach zakładów mięsnych 👤 „Klawisz” o zaskakujących realiach polskich więzień 👤 Policjant o bezsilność organów ścigania wobec internetowych oszustów ...i wiele, wiele więcej. 💙 Kupując egzemplarz książki „Otwórz Oczy” fundujesz obiad niedożywionym dzieciom w ramach akcji „Pajacyk". – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – Jestem też tutaj: 🚧 Instagram: https://www.instagram.com/rafal_gebura/ 🚧 Facebook: https://www.facebook.com/7metrowpodzi... – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – 📽Zostań Mecenasem kanału: https://www.youtube.com/channel/UCwz-... 🎖 Zostań Patronem: https://patronite.pl/7_metr%C3%B3w_po... – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – 👔O styl i elegancję dba marka Lancerto. Koszula z odcinka 👉https://www.lancerto.com/pl/koszula-a... – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – „7 metrów pod ziemią” w formie podcastów: 🎙Spotify 👉 https://spoti.fi/2UsCz7w 🎙Apple Podcasts 👉 https://apple.co/2Ksv7ER – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – „7 metrów pod ziemią” to internetowe wywiady o tematyce społecznej. „7 metrów pod ziemią” to internetowe wywiady o tematyce społecznej. Rafał Gębura zabiera swoich gości do garażu. Zaciszna atmosfera sprawia, że rozmówcy wyznają prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu. 👥Team „7 metrów pod ziemią” współtworzą: Marta Walendzik, Grzegorz Skonecki. 🎵Oprawa muzyczna: www.niceguys.pl 🙌Szczególne wyrazy uznania dla osób, które czytają opisy do końca. Jeśli jesteś jedną z nich, zostaw po sobie ślad w komentarzu 👉 „Pozdrowienia dla Agaty! 💛”

Commentaires

 • Laura Olewnik
  Laura Olewnik il y a 4 mois

  Pani Olga jest wykładowcą na moim uniwersytecie i miałam z nią ćwiczenia w zeszłym roku. Jestem pełna podziwu jak łączy pracę i wychowanie dziecka, dodatkowo Pani Doktor prowadzi bloga o tematyce choroby downa oraz prowadzi kwartalnik dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Kłaniam się nisko Pani Olgo, oby tak dalej! I zawsze z uśmiechem :)

 • Anna Maria
  Anna Maria il y a 4 mois

  Dzięki za wywiad, mama Agaty jest niesamowicie silną i wytrwałą osobą. Życzę jej wszystkiego najlepszego!

 • Alexx_ 995
  Alexx_ 995 il y a 4 mois

  Agata nie mogła "trafić" w lepsze ręce - jej mama jest naprawdę mądrą, silną i cierpliwą osobą. Jestem pełna podziwu.

 • Koprolity
  Koprolity il y a 4 mois

  Szkoda, że ludzie chcący nakazywać kobietom rodzenie chorych dzieci, nie koncentrują się raczej na pomocy w wychowaniu takich dzieci.

 • Dobert
  Dobert il y a 4 mois (modifié)

  Świetnie

 • Katarzyna Glabas
  Katarzyna Glabas il y a 4 mois

  Mimo wszystko podziwiam Panią Olgę za to, że postawiła na samodzielność Agaty. Niestety znam przykład dziewczyny z ZD, która przez nadopiekuńcze podejście rodziców i skończenie szkoły straciła wszystko to, o co walczyła przez lata...

 • Frederica M. - B.
  Frederica M. - B. il y a 4 mois (modifié)

  Bardzo sympatyczna ta Pana Rozmówczyni ♥️

 • SweetCookie
  SweetCookie il y a 4 mois

  Byłam we Wrocławiu w kawiarni, w której obsługują same osoby niepełnosprawne. Było super. Różnica była tylko taka, że potrzebowali nieco więcej czasu, żeby donieść zamówienie. Poza tym bez różnic. :) [Cafe Równik]

 • Broccoli
  Broccoli il y a 4 mois

  Przez jakiś czas z z pewnych względów odwiedzałam ośrodek dla osób z tego typu niepełnosprawnościami. Bardzo nie lubię kiedy osoby niewyrażające zgody na aborcje w przypadku tego typu wad, posługują się jako argumentem, uśmiechniętymi osobami z zespołem Downa. W przypadkach, które ja widziałam osoby takie musiały być po opieką 24h, bardzo zależało im na seksie, zdarzały się molestowania wolontariuszek, ucieczki,, tłuczenie szklanek, misek, awantury bo czegoś nie wolno, awantury bo coś wolno itp. Po za tym często z zespołem Downa szły też inne upośledzenia, często natury fizycznej. Ból, problemy ze wzrokiem, kręgosłupem. To nie jest wina tych osób, absolutnie. Natomiast warto zauważyć, że opieka nad taką osobą wcale często nie różni się od opieki nad osobą z innymi typami wad. Opiekuni tacy często muszą być przy swoich pociechach przez cały czas. Nadzorować ich. Pomocy za dużo też nie dostają. Kiedy inni rodzice cieszą sie, że ich dziecko poszło do szkoły, oni muszą nauczyć się przestawić swój system wartości. To bardzo ciężka i wymagająca rola. Nie każda osoba może i chce się tego podjąć. To strach co będzie z dzieckiem kiedy mnie zabraknie. Jak sobie poradzi, jaką będzie miało przyszłość. Jeśli ktos jest zaiteresowany tego typu tematami polecam książkę: "Żeby umarło przede mną. Opowieści matek niepełnosprawnych dzieci" Rodzice takich dzieci często muszą wyrzec się własnego "ja" stają się tylko dodatkiem dla swojego dziecka. Nie każdy jest w stanie wytrzymać psychicznie i fizycznie. A wywiad bardzo dobry jak z resztą większość na kanale.

 • yogipl75
  yogipl75 il y a 4 mois

  Strażnik więzienny, recydywista, podróżnik, może ofiara porwania?

 • galena 3110
  galena 3110 il y a 4 mois

  Bardzo ciekawy wywiad. Mam kuzynkę z zespołem downa ma 40 lat i jest bardzo utalentowana maluje przepiękne ikony :). To nieprawda, że te osoby gadają "same głupoty". Moja kuzynka często do mnie dzowni gadamy o wielu ciekawych rzeczach jest też bardzo uczuciowa a pamiętanie kto i kiedy ma urodziny i imieniny to dla niej priorytet - ostatnio mi przypomniała o imieninach taty (oops). Jak miałam ślub nie wyobrażałam jej sobie nie zaprosić bawiła się równo tańczyła, brała udział w oczepinach nikt nie patrzył na nią krzywo (a często się to zdarza) wszyscy byliśmy równi bo tak powinno być :). Gdy pokazywała potem zdjęcia z mojego wesela swoim koleżankom i kolegom to mówili jej, że nikt ich nie zaprasza, że nigdy nie byli na takiej uroczystości". Powiem Wam, że jest to naprawdę przykre ... nie zaproszą bo co nie będzie pasować do "pięknych zdjęć", bo wstyd ??? Należy pamiętać, że nigdy niewiadomo jak planuje się macierzyństwo czy dziecko urodzi się zdrowe czy też nie dlatego osoby, które mają takie niefajne podejście same mogą znaleźć się w podobnej sytuacji. Wszystkiego dobrego dla Pani :).

 • Diabel Spiekla
  Diabel Spiekla il y a 4 mois (modifié)

  Może to tylko moje doświadczenie, ale najbardziej szkoda tych osób które są uważane przez opiekunów za takie, które nie potrzebują mieć wyznaczanych zasad i mogą robić co im się podoba, bo przecież są chorzy. To pewnie nieliczne przypadki i być może to ja miałam pecha, ale już kilkakrotnie w życiu natrafiłam na osoby z zespołem downa, które nie potrafiły sobie poradzić ze swoim popędem seksualnym (ocieranie się w autobusie, łapanie za tyłek, tego typu rzeczy), a po zwróceniu uwagi występował agresywny atak ze strony nie tylko takiej osoby, ale też opiekuna "bo jak to tak, to jest chora osoba!" (więc co, nie mam prawa się bronić?). Nieprzyjemny uraz pozostał, mimo że wiem że nie wszyscy tacy są :/

 • Patrycja F
  Patrycja F il y a 4 mois

  Nie wiem czy zdecydowałabym się na wychowywanie dziecko z niepełnosprawnością - wrodzoną, genetyczną.

 • Karolina Ruszczyk
  Karolina Ruszczyk il y a 4 mois

  Fantastyczna kobieta! Agata ma wielkie szczęście, że ma taką świetną mamę. Podziwiam tę panią za jej energię i mądrą miłość do dziecka.

 • Iam
  Iam il y a 4 mois

  Proponuję teraz wywiad z osobą z Zespołem Aspergera (lub osobę wychowującą taką osobę).

 • Oliwia Morgenstern
  Oliwia Morgenstern il y a 4 mois

  Mega, mega mądra kobieta❤ Pozdrawiam i życzę zdrówka Agacie!!!

 • Dryvvok
  Dryvvok il y a 4 mois (modifié)

  To może teraz wywiad z byłym więźniem?

 • Kasia Drewnicka
  Kasia Drewnicka il y a 4 mois

  Gratuluje siły i cierpliwości mamie Agaty❤ Widać, że dała z siebie wszystko ile tylko mogła, by jak najlepiej wychować córkę. Świetny odcinek!

 • rainywizard
  rainywizard il y a 4 mois

  Wciąż czekamy na EGZORCYSTĘ..

 • Koziorożec 91
  Koziorożec 91 il y a 4 mois

  Myślę, że wywiad z osobą z zespołem Downa był by mega ciekawy ale i bardzo trudny do przeprowadzenia. Uważam, że Rafał był by jedną z niewielu osób, które potrafiły by to dobrze zrobić. Także Rafale potraktuj to proszę jak wyzwanie i z niecierpliwością czekam na taki wywiad :)